Toyota Avensis - vrčení v palubní desce

1997 - 2011
Odpovědět
Mates
Příspěvky: 1
Registrován: úte 14. srp 2018 12:50:44

Toyota Avensis - vrčení v palubní desce

Příspěvek od Mates »

Zdravím lidičky, mám Toyotu Avensis 2,0 D4D, 85 kw, r. v. 2003, s digitální klimatizací. Už asi rok se mi projevuje závada, která se projevuje sporadicky. Stačí pouze zapnou zapalování do první pozice, naskočí elektronika a někdy začne něco bzučet uvnitř palubní desky. Připomíná to zvuk sepnutého relátka. Někdy to trvá pár sekund, jindy třeba i minutu. Je úplně jedno jestli je motor v chodu nebo ne. Je jedno jestli je zapnutý ventilátor a jakékoli příslušenství k ventilátoru či klimatizaci. Někdy to dělá opakovaně několikrát za jízdu, jindy vůbec. Měl jsem to u mechanika 4 dny a nic, prý neví co s tím. V autorizovaném servisu v Toyotě mi řekli, že to asi budou motorky, které nastavují klapky ventilace, ale těch tam prý je několik. Máte někdo zkušenost s tímto typem závady. Děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
elmuerte
Příspěvky: 4
Registrován: stř 07. říj 2020 20:44:04
Bydliště: Brno

Re: Toyota Avensis - vrčení v palubní desce

Příspěvek od elmuerte »

Co je to tady za bordel ?

vita1966
Příspěvky: 1
Registrován: pon 05. črc 2021 9:42:58

Re: Toyota Avensis - vrčení v palubní desce

Příspěvek od vita1966 »

Zdraví kolegu s Toyotou,
objevil se mi stejný problém, podařilo se Ti závadu vyřešit?
Čím to nakonec bylo,
Děkuji za radu.

fb_tom1
Příspěvky: 1
Registrován: stř 15. čer 2022 12:00:01

Re: Toyota Avensis - vrčení v palubní desce

Příspěvek od fb_tom1 »

Zpět

Včera 15:44zipfel zipfel@seznam.cz

zipfel@seznam.cz

toyota cvakání

…b55


Mám Toyotu Avensis T25 D4D 110kw z 2008. Nájezd už cca 300tkm. Před několika měsíci jsem si začal všímat divných pazvuků na pravé straně palubní desky - něco jako bych měl ve skříňce před spolujezdcem zavřená kuřata a ta co chvíli zapípala. Nejsem u tohoto auta na pazvuky ani závady zvyklý, tak vše bedlivě pozoruji. Včera jsem cestoval přes tisíc kilometrů. Zvuk se proměnil na krátké cvakání relé, které se opakovalo někdy po pár sekundách, někdy po několika minutách, ale délka cvakání se znepokojivě prodlužovala. Nahmatal jsem v místech nad levým kolenem spolujezdce nějaké kabely a relé, které cvakání způsobuje. Při vypnutí motoru zvuk přestane, po opětovném nastartování se ale po chvíli zase objeví. Při delším testování se ukázalo, že není závislý na zapnutí světel, rádia, ani klimatizace. Cvakání přestalo, až když se venku ochladilo a teplotu vzduchu v kabině jsem si zvýšil tak, že auto začalo topit. Když jsem zkusil pustit opět chladný vzduch, cvakání se obnovilo. 

Stalo se Vám něco podobného? 

Je to nebezpečné? 

Jak to odstranit?

Studoval jsme k tomu různá cizojazyčná fóra Avensisů, popisuje to víc lidí, ale nikdo to nedokázal uspokojivě vysvětlit natož říct, jak to odstranit. 

Děkuji, Tomáš

Kdoli
Příspěvky: 4
Registrován: úte 21. zář 2021 15:06:29

Re: Toyota Avensis - vrčení v palubní desce

Příspěvek od Kdoli »

Zdravím, pokud je to tak jak píšete, již jsem s tím měl také problém. V místě u levého kolene v těchto místech na straně spolujezdce je umístěna směšovací klapka ventilace interiéru, která umožňuje regulaci teploty vzduchu u spolujezdce a to jak pro duální funkci klimatizace tak i bez ni, tedy nezávisle co je nastaveno. U mě byla tato klapka v natolik špatném (vyběhaném stavu) že u spolujezdce v zimním období byla teplota o několik stupnů nižší i přesto, že nebyla zapnuta duální funkce na klimatroniku. Doporučuji tuto klapku odpojit od kabeláže a demontovat, budeš určitě chytřejší po tom co jí demontuješ a rozloupneš na dvě půlky. U mě za všechno mohla špatná odporová dráha, na pertinaxovém oranžovém kolečku, dle kterého je udávána přesná poloha řídící jednotce klimatroniku a nastavování správně výstupní teploty to prostoru interiéru. Mne se bohužel nepodařilo sehnat pouze tuto odporovou dráhu a při zjištění ceny této kompletní klapky v originále, by si člověk doslova sedl na pr..... Náhražky kompletní klapky se dělají, ale taktéž se mi ji nepodařilo sehnat. Z tohoto důvodu jsem se pokusil opravit pouze tak, že jsem ten plechový "hřebínek" co jezdí po té odporové dráze, nepatrně naohýbal tak, aby již jezdil po nevybroušené odporové ploše. Od té doby co jsem to tehndy rozebral a takto poupravil, není slyšet žádné cvakání a vše funguje tak jak má, nyní již čtvrtým rokem. Kdyby něco, pošlete soukromou zprávu a třeba toho vyřešíme společně více.

Odpovědět