Celica T23 VVTi oturbená - začala zlostiť kontolka motora

1977 - 2006
Odpovědět
miro81
Příspěvky: 1
Registrován: pon 06. srp 2012 8:30:03

Celica T23 VVTi oturbená - začala zlostiť kontolka motora

Příspěvek od miro81 »

Nazdar toyoťáci :)
Moja Celica sa rozhodla, že už dávno s ňou nič nebolo, tak ma trochu "nakopne" :twisted:
Pred pol rokom sa mi stalo, že z ničoho nič sa mi na križovatke rozsvietila kontrolka motora, a auto od 1500 - 2500 RPM cukalo a skákalo, nad 2500 RPM išlo všetko ako má. Zastavil som, resetoval riadiačku a všetko bolo fajn. Pred mesiacom sa situácia zopakovala, tentokrát však uprostred dlhšej cesty, takže žiadne rozbiehanie ani nič podobné, opäť som spravil to isté a všetko bolo fajn až do včera, zase to isté, skúsil som riadiačku resetovať a nič, urobil som to asi 3-krát a stále nič, nakoniec som skúsil vymontovať vzduchový filter a opäť ho nasadiť a všetko bolo OK. Neviem v čom môže byť problém.
Po prvom rozsvietení kontolky, som vymenil palivový filter, lambda sondu, ale zjavne to nepomohlo. Motor mám nový cca 40.000 km. Olej nežerie ani kvapku.
Rozmýšľal som, že prečistím všetky možné a dostupné čidlá, inak ma fakt nič nenapadá.
Čo som si ešte všimol a neviem či to môže mať nejaký súvis, ale stalo sa mi to vždy po tom, ako som natankoval plnú. Taktiež v tom čase stále lialo, ale poriadne.
Neviem či to môže mať niečo s benzínom, alebo s vlhkosťou prostredia. Budík mi však zmes ukazoval vždy v poriadku, rovnako aj tlak oleja bol OK.
Ďakujem za každú radu :)

Odpovědět