Konsolidace týmu TOYOTA GAZOO Racing ve 4. etapě

Tiskové zprávy a novinky značky Toyota
Odpovědět
admin
Administrátor
Příspěvky: 68
Registrován: pát 05. lis 2010 15:20:39
Kontaktovat uživatele:

Konsolidace týmu TOYOTA GAZOO Racing ve 4. etapě

Příspěvek od admin »

- Nasser Al-Attiyah a Mathieu Baumel čtvrtí v etapě a zvyšují své celkové vedení
- Henk Lategan a Brett Cummings na 6. místě v etapě
- Giniel de Villiers a Dennis Murphy na 9. místě v etapě

Relativně čistá 4. etapa umožnila obhájci titulu Nasserovi Al-Attiyahovi a spolujezdci Mathieu Baumelovi zvýšit své celkové vedení v Rallye Dakar 2023 na 18 min 18 s před soukromě přihlášenou Toyotou Hilux T1+ Yazeeda Al Rajhiho na druhém místě. Jediný defekt byl jedinou skvrnou na jinak čisté bilanci katarské superstar a jeho francouzského spolujezdce.

Nasser s Mathieuem zajeli ve 4. etapě čtvrtý nejrychlejší čas a na 425 km dlouhé speciálce zaostali za vítězi etapy o pouhé 2 min 06 s. Jejich nejbližší konkurenti ztratili 7 min 04 s a zvýšili tak náskok posádky GR DKR Hilux T1+ v celkovém pořadí.

Úspěšnou etapu absolvovali také Henk Lategan a Brett Cummings, kteří ji dokončili bez jediného defektu. Do etapy startovali jako druhý vůz na silnici, což poněkud zkomplikovalo hledání trasy. Přesto se jim podařilo najít dobré tempo, často se dělili o silnici s jedním ze svých soupeřů a do cíle dojeli se ztrátou pouhých 7 minut a 23 sekund na vítěze etapy.

Navzdory tvrdé 20minutové penalizaci v první etapě se Henk a Brett posunuli na 5. místo v celkovém pořadí, na vedoucí pozici ztrácejí pouhých 45 min 25 s a na 4. místo 13 min. Poté, co dokončili 4. etapu jako šestý nejrychlejší vůz, budou v 5. etapě šestým vozem na trati, což je staví do dobré pozice, ze které mohou zaútočit.

Čtvrtá etapa přinesla čistou jízdu také pro Giniela de Villierse a spolujezdce Dennise Murphyho. Dvojice startovala do etapy jako 27. vůz na silnici, což jim ztěžovalo postup v hustém mokrém písku, který poznamenal první části etapy. Navzdory podmínkám na silnici pokračovali dál a zaznamenali 9. nejrychlejší čas etapy, 16 minut a 11 sekund za vítězi.
toyota.jpg
toyota.jpg (95.02 KiB) Zobrazeno 1933 x
Díky tomuto výsledku jsou celkově sedmí, jejich ztráta na týmové kolegy Nassera a Mathieua však vzrostla na 46 min 13 s. Na posádku před nimi ztrácejí pouhých 46 s a na páté místo Henka a Bretta necelou minutu. Jejich pozice na silnici pro 5. etapu jim zajišťuje start z 9. místa, což by mělo zvýšit jejich šance na konkurenceschopnější čas v etapě.

Pátá etapa Rallye Dakar 2023 začne a skončí v bivaku poblíž města Ha'il, kde chladné počasí a dešťová přeháňka poznamenaly příjezd Rallye Dakar 3. ledna. Z bivaku na start etapy povede posádky spojovací trasa dlouhá 145 km, po níž absolvují měřený speciál o délce 374 km. Nakonec je čeká 130 km dlouhý úsek zpět do bivaku.

Po páté etapě budou následovat další tři rychlostní zkoušky, než rallye dospěje k odpočinkovému dni v saúdském hlavním městě Rijádu. Druhý týden soutěže se bude odehrávat z velké části v takzvané Prázdné čtvrti v jižní části Saúdské Arábie, než soutěž 15. ledna skončí v pobřežním městě Dammám.

Odpovědět