Na pojištění vozu můžete ušetřit opravdu nemalé prostředky

Tiskové zprávy a novinky značky Toyota
Odpovědět
admin
Administrátor
Příspěvky: 68
Registrován: pát 05. lis 2010 15:20:39
Kontaktovat uživatele:

Na pojištění vozu můžete ušetřit opravdu nemalé prostředky

Příspěvek od admin »

Na pojištění vozu můžete ušetřit opravdu nemalé prostředky. Jak na to?
Každoročně je tady nový předpis na povinné ručení, který vás zpravidla nepotěší svou cenovkou. Proto se rozhodně vyplatí, pokud na takovou nabídku své stávající pojišťovny nepřistoupíte a využijete jiných nabídek na trhu. Na povinném ručení dnes totiž můžete ušetřit opravdu velmi snadno. Pojďme se v našem článku podívat na to, jak to vzít za ten správný konec.

Nabídek je mnoho, stačí si vybrat
Jak jsme již řekli v úvodu, určitě stojí za to podívat se, jaké další nabídky se vám naskýtají. Většina pojišťoven totiž počítá s tím, že řidiči jsou takříkajíc líní a nechce se jim hledat jiné možnosti. Proto částku navrhovanou na další období zaplatí a nepátrají po dalších možnostech. To je opravdu škoda. Můžete totiž srovnat ostatní nabídky prostřednictvím internetu. Existují zde různé srovnávače, které zároveň umí sjednat online povinné ručení. Nejenže vám tedy srovnají aktuální nabídky na trhu, ale také vám umožní uzavřít smlouvu. Jejich činnost je nezávislá, tak nejsou ovlivňovány různými pojišťovnami a jejich zájmy. Navíc je toto srovnání:
• Nezávazné
• Bezplatné

Pokud se vám zkrátka nebude žádná nabídka hodit, nemusíte ji využít. Je to ale velmi málo pravděpodobné, protože statistiky hovoří, že většina řidičů je schopna ušetřit na povinném ručení až okolo 40 % oproti své stávající smlouvě. Bohužel stále spousta řidičů povinné ručení nesmyslně přeplácí, i když to rozhodně není třeba. Zároveň je toto srovnání prostřednictvím internetu zcela zdarma, takže nejenže se k ničemu nezavazujete, ani nemusíte za nic platit.

Snažíme se ušetřit ještě více

Je tedy jen na vás, zda budete pasivní a zbytečně platit drahé povinné ručení, nebo uděláte pár jednoduchých úkonů na internetu. Možná si říkáte, že to ve vašem případě ani nemá smysl, protože ještě nemáte mnoho naježděno, a z toho tedy vyplývá, že máte malý bonus. Povinné ručení je tak pro vás zpravidla drahé a zdánlivě to vypadá, že s tím mnoho nenaděláte. To však rozhodně neznamená, že i vy nemůžete na pojištění svého vozu ušetřit. Je sice pravdou, že hlavní roli při určování výše pojistného má:
• Bonus bezeškodného průběhu
• Věk pojistníka

Na druhou stranu, i tuto situaci je možno řešit. Jednak některé pojišťovny nabízejí zajímavé akce právě pro nové nebo chcete-li mladé řidiče, ale zároveň je zde ještě jedna možnost, jakým způsobem můžete srazit cenu pojistky na minimum. Pokud vám jde opravdu o co nejnižší cenu, což může být pro mladého řidiče zásadní, můžete to vyřešit tak, že vám vozidlo pojistí osoba, která má vyšší bonus. Obvykle se k tomuto řešení přistupuje třeba v rodině, kde mohou rodiče mít vyšší bonus než jejich děti coby noví řidiči. Musíte ale počítat s tím, že v takovém případě si nový řidič svůj bonus samozřejmě nebuduje, jelikož pojistníkem vozidla je jiná osoba.

Výhodnost povinného ručení je individuální
Tak jako jindy v životě, také jako řidiči můžeme mít každý jiné požadavky. To znamená, že pojistná smlouva, která se může jevit jako výhodná jednomu člověku, se nemusí jevit jako výhodná někomu jinému. Proto si můžete pojistku individuálně přizpůsobit, a to včetně doplňkových služeb a připojištění. Můžete se podívat třeba na to, co nabízí řidičům Allianz pojišťovna, která má třeba hned čtyři varianty co do limitů plnění. Právě limity jsou jedním z nejdůležitějších atributů při rozhodování o pojistce, pomineme-li cenu.

Sjednáváte novou smlouvu?
Rozhodnete-li se vybrat některou z jiných nabídek na trhu, budete muset každopádně vypovědět svou stávající smlouvu. Řešit to lze v zásadě velmi jednoduše. Stačí sepsat krátký text, který bude obsahovat číslo smlouvy a datum, ke kterému smlouvu vypovídáte. Zpravidla se tak činí k datu výročí smlouvy.
Přílohy
topr.jpg
topr.jpg (59.92 KiB) Zobrazeno 9729 x

Odpovědět