Využití solárních baterií pro domácnosti

Tiskové zprávy a novinky značky Toyota
Odpovědět
admin
Administrátor
Příspěvky: 68
Registrován: pát 05. lis 2010 15:20:39
Kontaktovat uživatele:

Využití solárních baterií pro domácnosti

Příspěvek od admin »

Kvůli neustále rostoucím cenám elektřiny se stává úspora energie stále důležitější. Kromě klasických opatření, jako je úprava topení a výměna spotřebičů za úspornější, můžeme využít sluneční energii, která je nejen obnovitelná, ale také zdarma. Solární baterie jsou ideálním řešením pro využití této energie v domácnosti.

V posledních letech se využití solární energie v České republice velmi rozšířilo, a to především umístěním solárních panelů na střechách rodinných a bytových domů. Důležité je umístění panelů na střechu tak, aby byly co nejvíce osvětleny sluncem, tedy směrem na jih, jihovýchod nebo jihozápad, protože v našich zeměpisných podmínkách je síla a délka slunečního svitu ovlivněna ročním obdobím. Fotovoltaické panely vyrábějí stejnosměrný proud, který je potřeba přeměnit na proud střídavý. To je důležité pro dodávku elektřiny do sítě a pro napájení běžných spotřebičů. Pro tento účel je potřeba měnič napětí, díky kterému je získaná energie následně využitelná pro svícení, topení, solární ohřev vody i provoz většiny domácích spotřebičů.


Často se stává, že díky fotovoltaice vyrobíme více energie než v danou chvíli dokážeme spotřebovat, to však není problém. Můžeme ji prodat zpět do sítě, což ale není úplně výhodné. Využívají se proto solární baterie, do kterých se nespotřebovaná elektřina uloží. Solární baterie, tak umožňují ukládání energie z fotovoltaických panelů během dne a její použití v době, kdy slunce nesvítí, třeba při špatném počasí nebo v noci.

Vstupní investice do fotovoltaických panelů nepatří mezi ty nejnižší, ale její návratnost je během několika let díky vysoké úspoře energie, a navíc nejsme závislí na dodávkách elektřiny od veřejného distributora. Díky fotovoltaice můžeme šetřit nejen své peníze, ale také přírodu.

FOTO_fotovoltaika.jpg
(80.8 KiB) Zatím ještě nestaženo

Odpovědět